Jak Zrobić Screena Na Macbooku? Przeczytaj!

Jak zrobić screena na macbooku to jedna z najczęściej popełnianych błędów użytkowników komputerów. Jednak wystarczy wybrać odpowiedni program i zrobić to dobrze.

Jak Zrobić Screena Na Macbooku

Żeby zrobić screenshot (zrzut ekranu) na Macbooku, najpierw trzeba wybrać, co chcesz zrobić zrzutem. Następnie, naciśnij trzy klawisze: 'Command’, 'Shift’ i '3′ jednocześnie. Po tym jak naciskasz te trzy klawisze razem, zrzut ekranu zostanie zapisany na pulpicie. Jeśli chcesz wykonać zrzut ekranu części ekranu, naciśnij 'Command’, 'Shift’ i '4′ jednocześnie. Po tym jak naciskasz te trzy klawisze razem, będziesz mógł wybrać część ekranu, którą chcesz zrobić zrzutem, i po wybraniu, zostanie on zapisany na pulpicie.

Jak zrobić screena za pomocą klawiszy na klawiaturze

Jeżeli chcesz zrobić screena na swoim Macbooku, istnieje kilka prostych sposobów, aby to zrobić. Najprostszy sposób to skorzystanie z klawiatury. Większość klawiatur do Macbooków posiada przyciski, które pozwalają na szybkie i łatwe wykonanie screena.

Zazwyczaj wykonanie screena klawiaturą na Macbooku nie różni się zbytnio od wykonania screena na innych systemach. Aby wykonać screena na klawiaturze, wciśnij i przytrzymaj klawisze „command + shift + 3”. Po wciśnięciu tych trzech klawiszy, zostanie wykonany screen całego ekranu i zostanie on zapisany jako plik w folderze „Pulpit”.

Jak Zrobić Screena Na Macbooku? Przeczytaj!

Jeśli chcesz zrobić screen tylko części ekranu, wciśnij i przytrzymaj klawisze „command + shift + 4”. Po wciśnięciu klawiszy, ukaże się kursor, który można przesuwać po ekranie, aby określić obszar, który ma być zrzutem. Po wybraniu obszaru, wciśnij spację, aby wykonać screen. Screen zostanie zapisany w folderze „Pulpit”.

Więcej  Jak Negocjować Podwyżkę - Sekret Sukcesu!

Innym sposobem wykonania screena na Macbooku jest skorzystanie z aplikacji „Przechwytywanie obrazu”. Aplikacja ta pozwala na wykonanie screena całego ekranu, części ekranu, okienka lub menu.

Jak widać, wykonanie screena na Macbooku jest bardzo proste. Wystarczy skorzystać z odpowiednich klawiszy lub aplikacji, aby móc wykonać screena.

Jak zrobić screena za pomocą aplikacji „Przechwytywanie”

Jeśli szukasz sposobu na szybkie i łatwe wykonanie screena na swoim Macbooku, to aplikacja Przechwytywanie jest idealnym rozwiązaniem. Przechwytywanie to narzędzie, które pozwala na tworzenie i przechowywanie obrazów ekranu oraz tworzenie krótkich filmów, które można udostępniać innym. W tym artykule opiszemy, jak wykonać screena za pomocą aplikacji Przechwytywanie.

Po pierwsze, upewnij się, że masz zainstalowaną aplikację Przechwytywanie. Możesz to zrobić, przechodząc do folderu Aplikacje i wybierając Przechwytywanie. Jeśli aplikacja nie jest już zainstalowana, możesz ściągnąć ją z App Store.

Jak Zrobić Screena Na Macbooku? Przeczytaj!

Po zainstalowaniu aplikacji możesz przystąpić do tworzenia screena. Możesz to zrobić, naciskając trzy klawisze jednocześnie: klawisz Shift, Command i 3. Po wciśnięciu tych trzech klawiszy na ekranie pojawi się dźwięk przechwytywania, a plik screena pojawi się na pulpicie.

Jeśli chcesz wykonać screena określonego okna, wciśnij klawisze Shift, Command i 4. Po tym, jak pojawi się kursor, możesz zaznaczyć okno, które chcesz zrzutu ekranu.

Jeśli chcesz wykonać screena całego ekranu, wciśnij klawisze Shift, Command i 5. Po wciśnięciu tych trzech klawiszy pojawią się narzędzia do tworzenia screena, takie jak opcja zaznaczania obszaru, dodawanie tekstu lub rysowania.

Po wykonaniu screena możesz go zapisać w wybranej przez siebie lokalizacji. Jeśli chcesz wysłać go do innych osób, możesz go także udostępnić. Wszystko, co musisz zrobić, to kliknąć prawym przyciskiem myszy na pliku screena i wybrać opcję "Udostępnij".

Więcej  Czy Emeryt Musi Składać Pit 2021? Sprawdź!

Mamy nadzieję, że dzięki temu artykułowi wiesz już, jak wykonać screena na swoim Macbooku za pomocą aplikacji Przechwytywanie. Przechwytywanie to narzędzie, które pozwala uzyskać szybkie i łatwe wyniki.

Jak zrobić screena za pomocą opcji „Udostępnianie ekranu”

Jak Zrobić Screena Na Macbooku? Przeczytaj!

Jako właściciel Macbooka z pewnością zauważyłeś, że możesz dzielić się swoimi ekranami z innymi. To świetny sposób na dzielenie się zdjęciami, prezentacjami i innymi pracami z przyjaciółmi lub współpracownikami. W tym artykule wyjaśnimy, jak zrobić screena na Macbooku za pomocą opcji Udostępnianie ekranu.

Aby uzyskać dostęp do opcji Udostępniania ekranu, należy najpierw przejść do Preferencji systemowych na pasku menu. Następnie wybierz opcję Udostępniania i włącz ją. Po włączeniu opcji Udostępniania ekranu możesz wybrać, których użytkowników chcesz, aby mieli dostęp do Twojego ekranu.

Kiedy wybierzesz użytkowników, którzy mają mieć dostęp do twojego ekranu, przejdź do okna Udostępniania ekranu i wybierz opcję „Udostępnij”. Następnie wybierz użytkowników, którzy mają mieć dostęp do twojego ekranu.

Po wybraniu użytkowników, którzy mają mieć dostęp do twojego ekranu, możesz wykonać screena. Aby to zrobić, wystarczy nacisnąć klawisz Command + Shift + 3. To wykona screena i zapisze go w folderze Pulpit. Możesz także wykonać screena całego ekranu, naciskając Command + Shift + 4.

Po wykonaniu screena możesz go udostępnić innym użytkownikom za pomocą opcji Udostępniania ekranu. Aby to zrobić, wystarczy wybrać opcję „Udostępnij plik” i wybrać plik, który chcesz udostępnić.

Jeśli chcesz zakończyć udostępnianie ekranu, wystarczy wybrać opcję „Zakończ udostępnianie”. W ten sposób możesz udostępniać swoje ekrany za pomocą opcji Udostępniania ekranu na Macbooku.

Wniosek

O autorze tego artykułu

Cześć! Jestem Łukasz Jaworski i piszę artykuły dla strony oszczednoscie.pl. Jako ekspert finansowy moim celem jest pomaganie ludziom w oszczędzaniu i mądrym inwestowaniu swoich pieniędzy.

Wierzę, że wiedza finansowa to klucz do sukcesu w każdej dziedzinie życia. Dlatego w moich artykułach staram się dawać ludziom przydatne wskazówki i strategie, które pomogą im podejmować mądre decyzje finansowe i osiągać swoje cele finansowe.

Jestem bardzo zadowolony, że mogę pracować na stronie poświęconej pieniądzom, inwestycjom i wiedzy finansowej. Daje mi to możliwość dzielenia się moją wiedzą z ludźmi, którzy naprawdę cenią swoje finanse i chcą zrobić coś więcej dla swojej przyszłości. Jestem zawsze gotowy pomóc i odpowiedzieć na wszelkie pytania, jakie mogą pojawić się wśród odwiedzających stronę.

Dodaj komentarz